Forenet Kredit,

København
14-11-2023

Barselsvikariat: Frisk Event Manager med lyst til at arbejde med DBU, valgmøder og medlemsarrangementer

Kontakt

Forenet Kredit

Praktisk information
Oprettet:
14-11-2023
Udløber:
28-11-2023
Kviknummer:
LJA-85093753
Jobtype:
Fuldtid
Arbejdsområde:
Administration
Beliggenhed
Bemærk at denne jobannonce er udløbet!
Ansøgningsfristen for jobannoncen er overskredet, og stillingen kan ikke længere søges. Opslaget vises udelukkende som reference

I Forenet Kredit, som er foreningen bag Nykredit og Totalkredit, søger vi dig, der kan hjælpe os med foreningens mange og forskellige arrangementer.

Hvad skal du lave?
Dine opgaver som Event Manager i Forenet Kredit vil være meget varierede. Du vil både indgå i planlægningen og eksekveringen af vores arrangementer med DBU, særligt op til og under landskampe i Parken og på Viborg Stadion, valgmøder og medlemsarrangementer.

Du skal kunne lide at være lidt rundt på landevejene, men du vil også have en del dage på kontoret. Det vil være en fordel, hvis du har kørekort, men det er ikke et krav.

Hvem er du?
Jobbet kræver, at du kan tænke kreativt og har en god sans for planlægning. Det er desuden en fordel, hvis du er struktureret og omhyggelig med fokus på detaljer, og det forventes, at du kan levere til de aftalte deadlines. Til at hjælpe dig med dette, vil du naturligvis have en leder, som kan hjælpe dig med at prioritere dine opgaver samt gode kolleger at sparre med.

Kort opsummeret forestiller vi os, at du: 

  • har afsluttet en relevant videregående uddannelse indenfor event planlægning eller lignende
  • er god til at kommunikere både skriftligt og mundtligt
  • er initiativtagende, selvkørende og har mod på at koordinere med mange interessenter
  • er en holdspiller
  • trives med mange forskelligartede opgaver
  • har interesse i at være en del af en spændende arbejdsplads.

Stillingen er et barselsvikariat med ansættelse på fuld tid. Det forventes, at stillingens længde vil være på ca. 14 mdr. Tiltrædelse hurtigst muligt og gerne 1. januar 2024.

Hvem er vi?
Forenet Kredit har et sekretariat på 13 personer, og vi holder til på Kalvebod Brygge i København. Vi er foreningen bag Nykredit og Totalkredit. Vi arbejder for at sikre en både økonomisk og socialt bæredygtig realkredit i hele landet. Konkret udmønter vi dette via tre mærkesager, som du kan læse mere om på forenetkredit.dk. Forenet Kredit er også hovedpartner i DBU, for både Kvinde- og Herrelandsholdene, fodboldskoler og breddefodbolden.

Vil du vide mere?
Har du spørgsmål til stillingen eller Forenet Kredit som virksomhed og arbejdsplads, er du velkommen til at kontakte chef for jura og sponsorat, Louise Villumsen på tlf. 44 55 54 97.

Med en jobagent modtager du en e-mail, når der opslås jobannoncer, der matcher denne søgning - så er du altid opdateret

Virksomhedsprofiler